KartFarm Csapatverseny – A négy muskétás

Október utolsó szombatján rendezték a KartFarm Evo 6 Kupa csapatversenyét. Ez a futam már a bajnokságon kívül és pontozás nélkül zajlott, ám annál nagyobb érdeklődést és várakozást mutatott. A szezonzáró versenyen 8 csapat indult, egységenként 4 versenyzővel. A csapatok maguk állították össze versenyzőiket, illetve határozzák meg a váltók sorrendjét.

A hűvös, őszi reggelen már korán reggel érkeztek a versenyzők és kisérőik. A regisztráció után a súlyozás következett. Ez a csapatok összsúlyát jelentette. A minimum 80 kg / fő volt az átlag. A könnyebb versenyzők plusz súllyal indultak.

SzĹ‘dy Szabolcs, a Track Racing csapat versenyzĹ‘je most egy másik csapat neve alatt vett rĂ©szt a megmĂ©rettetĂ©sen: „Eredetileg saját csapattal terveztem az indulást ezen a futamon. De közben ez nehezebben jött volna össze, Ă©s kaptam egy felkĂ©rĂ©st. Igent mondtam, Ă­gy most az Opel Manta Rallye Team nĂ©gyesĂ©vel prĂłbálunk helyt állni a versenyen. KĂ­váncsian várom, milyen lesz ez a versenynap…? Ilyen jellegű versenyen elĹ‘ször indulok.” – mondta Szabolcs a nap elejĂ©n.

A négyes első indulója Horváth Norbert már napsütésben várta a rajtot a hetedik helyről. Ennél a csapatversenynél megszokott, hogy a gokartokat a rajtrács mellett, azaz a pálya szélén helyezik el menetirányba, majd a pálya másik oldaláról futva ülnek be a pilóták és indulnak el. Ez így is történt, de a futamot pár körrel az első sikeres rajt után megállították. Ugyanis a versenyt vezető gokart füstölni kezdett. Mint kiderült a javítás során, csupán csak sok olajat kapott a motor, ezért a verseny pillanatnyi állása szerint folytatták repülőrajtos újraindítással a futamot. Még egy rövidebb géphiba kiállást és új rajtot követően azonban a 3 órás száguldás gond nélkül folytatódott.

DSC_0058      DSC_0209

A Horváth Norbert, Baukó Levente, Sződy Szabolcs és Szuppinger Szabolcs alkotta négyes első váltója 20 perc után kezdődött. A kötelező félperces bokszutcában eltöltött idő után Baukó hajtott a versenypályára. A jó köridők ( 24.2 másodperc ) mellett néhány igen izgalmas csatát vívott más csapatok versenyzőivel. Majd szintén cserére kiállt. Most Sződy hajtott a pályára és pont egy „üres” szakaszon versenyzett jó néhány körön keresztül, nem zavartatva magát senkitől. Később azonban a jó köridők ellenére ( 23.9 mp ) beérték és elkezdték lekörözni. Természetesen a gyorsabbakat etikusan elengedte, azonban csak ott, ahol ő nem vesztett időt. Az első pilótacsere kört Szuppinger zárta, aki 25 másodperc körül futotta köreit a csömöri aszfaltcsíkon, és tisztességgel helytállt a nagyok között. A csapattársak rendszeresen figyelték pályán száguldó társuk köridejeit a monitoron, és néha még jelezték is egy kanyarban, hogy jól megy, vagy rá kellene gyorsítani.

DSC_0272     DSC_0438

Pihenésre nem volt idő, ismét folytatódott a négyes váltója az ötödik etappal. 1 óra 20 perc környékén Horváth „szállt ismét a ringbe”. Szintén 24 mp-es köridő alá ment néhány alkalommal. Tartotta a csapat hetedik helyét. Baukó a váltót követően egy kisebb tömegbe került, azonban később tudta saját köreit is futni. A futam második óráját Sződy kezdte, aki  szintén kihasználva a kb. 20 percét a pályán, nem pihent és a megfelelő 23 vége 24 mp eleje közötti köridőt hozta, átlagban. Szuppinger 25.5-26 mp között mozgott, de egyenletességét megtartotta. A kilencedik záró etapot ismét Horváth teljesítette és végül a nyolcadik helyre hozta be gokartját és ért célba a harmadik órában. A csapat legjobb körideje 23.821 mp lett, 418 kört teljesített a csapat. Ez körül-belül 6 perccel több idő a pályán a 3 órából, mint a győztes csapaté.DSC_0377    DSC_0554

DSC_0350      DSC_0645

Nyilatkozatok a verseny után:

Sződy Szabolcs: „Igazán nagy élmény volt számomra ez a csapatverseny. Megterhelőbb volt, mint a bajnoki futamok. Egyrészről többet mentünk, a csapatból hárman kétszer 20 percet és Norbi összesen 60 percet. Voltak időszakok, amikor fáradtunk, de nem lehetett megállni, már csak a csapattársak és a közös teljesítmény miatt sem. Számítottam titkon egy ötödik hely környékére a végeredményt illetően. De a részvétel volt most a fontos, tetszett a verseny. Összességében az egész év jó volt. Maga a KartFarm EVO 6 bajnokság és ez a zárófutam is, így csapatban.

Baukó Levente: „Nekem is ez volt életem első endurance, tehát hosszú távú versenye. Összességében tetszett, jó csaták voltak, jók voltak a gépek ( gokartok ) is. A második etapom gyorsult egy picit. Viszont akkor volt a legmelegebb, természetesen a körülményekhez képest. De így megterhelőbb volt. Nem nagyon tudtam kivel menni. Volt egy kis csata, aztán kihívták a versenyzőt a bokszba, pilótacserére. Szinte időfutam lett a verseny egy része számomra. A pozíciónknak nem annyira örülök. Titkon reménykedtem egy harmadik helyben, de első versenynek jó volt, jövőre meg majd támadunk a dobogóért.”

Szuppinger Szabolcs: Ez a futam volt számomra eddig a leges legjobb. Ebben csatáztam a legjobbakat. Gond csupán annyi volt, hogy néha egyszerre nyomtam a gáz és fékpedált. Illetve a folyamatos melegedés miatt a hidegebb aszfalt után a melegebben menni más volt, alkalmazkodni kellett. De nagyon köszönöm és örülök, hogy itt lehettem és részt vehettem ezen a csapatversenyen.”

Horváth Norbert: „Én kezdtem az elsĹ‘ etapot. GyengĂ©n kezdtem el a rajtot, de kĂ©sĹ‘bb elkezdtem gyorsulni. Volt egy kis lökdösĹ‘dĂ©s, dirr-durr… Ă©s a nĂ©zĹ‘knek is autĂłztam.” – nevet Norbi. „A vĂ©gĂ©n már fáradtam kicsit, de Ă­gy is jĂł volt ez a háromszor 20 perces etap.”

A Track Racing csapat jelenlegi fotósa, aki idén nem indult bajnoki futamon:

SzĹ‘dy Zsolt: „VĂ©get Ă©rt a hosszĂş távĂş futam. Én a magam rĂ©szĂ©rĹ‘l Ă©lveztem. FotĂłztam, videĂłztam, ide nem neveztem be. Érdekes volt, fĹ‘leg, hogy 430 kört teljesĂ­tett a gyĹ‘ztes csapat… . De a mi csapatunk is 418 körrel, hát ezt kimondani is nehĂ©z. ValĂłjában ennyit gokartozni szĂ©p teljesĂ­tmĂ©ny, Ă©s mindenkinek gratulálok. Azt láttam, hogy nagyon kellett figyelni az átĂĽlĂ©seknĂ©l, illetve a kĂ©t nem betervezett Ăşj rajt plusz izgalom volt. Azt gondolom, mindenkĂ©ppen Ă©rdemes egy ilyen versenyen elindulni, mert nagy az Ă©lmĂ©ny, meg az öröm. Persze, vannak akiknek az eredmĂ©ny is.”