Ismét Kecskemét! – OSZAK nyár végi bajnoki futam

A hatodik futammal folytatódott az Országos Szlalom Bajnokság Kecskeméten. Az eredetileg Kakucsringre tervezett versenyt a megszokott hírös városi gokart stadionban rendezték. 43 nevezés érkezett a futamra.

A Sződy fivérek, Szabolcs és Zsolt így nyilatkozott a nap elején: „Szeretjük a kecskeméti gokartpályát. Most még gyorsabban mehetünk rajta, mert kevesebb a bójasor. Reméljük, ismét a dobogón végezhetünk.”

A nap elején gyalogos pályabejárás, majd a rajtszámok átvétele következett. Az előkészületek után az edzésköröket futotta meg minden induló. A versenyzői eligazítás után sorakoztak fel az autók a rajtnál.

A testvĂ©rek közĂĽl Szabolcs vágott neki az elsĹ‘ körnek a 201-es rajtszámmal. Sajnos, hiba csĂşszott a számĂ­tásba: „JĂłl indultam, nagyon tetszik a pálya vonalvezetĂ©se, a bĂłják jĂł ritmust adnak. Egy körrel többet mentem, Ă­gy a köridĹ‘m Ă©rtelmetlennĂ© vált, nem reális.” – mondta el Szabolcs, akinek ideje 3 perc 33 másodperc lett.

Zsolt 210-es rajtszámmal hibátlanul teljesĂ­tett: „JĂł kör volt, nem is csĂşszott tĂşlságosan. Szerintem lehet mĂ©g gyorsulni.” – Ă­gy Zsolt. Az Ăłra 2:32 mp-nĂ©l állt meg.

Kis szünet után a második kört indították. Szabolcs hibátlan köre már valós eredményt mutatott: 2:29 mp lett. Zsolt szintén 2:29-es eredménnyel ért célba, pár tizeddel lassabban.

Az ebédszünet után a harmadik mért kört indították.

Szabolcs mĂ©g faragott pár tizedet: „Ahogy a második körömben, Ăşgy most is megprĂłbáltam megfelelĹ‘ Ă­veken menni, nĂ©ha kicsit máskĂ©pp, mint mások. De bejött, Ă­gy 2:29-es idĹ‘t futottam ismĂ©t, ami elĂ©g kiegyensĂşlyozottnak Ă©s elĂ©gnek tűnik.” – Ă­gy Szabolcs.

Zsolt kiĂ©lezett kĂĽzdelemben, de pár tizedet rontott: ”Kicsit melegebb lett az aszfalt, de azonos idĹ‘t mentem, mint elĹ‘zĹ‘leg. Szabi jobb volt, Ăşgy tűnik megvert most.” – mondta Zsolt.

Valóban. Szabolcs 1.3 mp-cel jobb volt összesítésben öccsénél.

A 30 perces óvási idő eltelte után következett a díjkiosztó. Szabolcs a második, Zsolt a harmadik helyért járó kupát vehette át.