A legkisebbek között a legnagyobbak

Az Országos Szlalom Bajnokság záró futamát a Kakucs Ringen rendezték október 14-én. Ez a pálya többnyire gokart, rallyekrossz illetve autókrossz bajnokságoknak ad otthont. Most a szlalomosoké volt a terep. 67-en mérték össze tudásukat az ellenfelekkel, vagy épp a még szükséges bajnoki pontokért jöttek el erre a versenyre.
Kissé felhős, de enyhe időben készült fel mindenki a hosszú napra. A Közép-európai zónafutam külföldi résztvevőivel együtt, de külön kategóriában indultak a magyar bajnokság versenyzői.
SzĹ‘dy Szabolcs Ă©s SzĹ‘dy Zsolt, a Track Racing csapat versenyzĹ‘i már többször jártak a Kakucs Ringen: „SzeretjĂĽk ezt a pályát, mindig jĂł gyors a tempĂł. A pályabejárást követĹ‘en láttuk, most sem más. KĂ©t kört fogunk teljesĂ­teni, Ă©s három futam lesz a nap során.” – nyilatkozták elĹ‘szĂłkĂ©nt a SzĹ‘dy fivĂ©rek.
Az edzőkört követően minden indulónak szólt a versenyzői eligazítás, a nemzetközi mezőny okán, magyarul és angolul is. Fordított sorrendben indították az autókat, azaz a legnagyobb rajtszámúak után következtek a kisebbek.
Zsolt indult a testvĂ©rek közĂĽl elsĹ‘kĂ©nt a 118-as rajtszámmal. Az edzĂ©sen kitapasztalt Ă­veket mĂ©g gyorsabban vette: „Tetszik a pálya vonalvezetĂ©se, a bĂłjasorok sem veszik el a ritmusát, a pálya hátsĂł szakaszán azonban jobban kell figyelni az „S” kanyarra, mert megtrĂ©fálhat. Kicsit poros, tavaly megcsĂşsztam ott.” – mondta Zsolt, akinek körideje 2 perc 13 másodperc lett.

Az magyar bajnokság S1 kategóriájában Sződy Szabolcs a harmadik helyét járó kupát vehette át. Ezzel idén még eggyel gyarapította a Track Racing csapat kupáinak számát.
A Sződy fivérek napi összefoglalóját olvashatják:
„Ezen a versenyen már tĂ©t nĂ©lkĂĽl indultunk, hiszen VeszprĂ©mben eldĹ‘lt a bajnokság állása a kategĂłriánkban. KissĂ© hűvös idĹ‘ volt, de az Ă©vszaknak megfelelĹ‘. SzeretjĂĽk a Kakucs Ringet, jĂł gyors volt idĂ©n is a pálya, kevĂ©s bĂłjával. A hűvös idĹ‘ben sem csĂşszkáltunk, megfelelĹ‘en működött minden. A második futam után random sĂşlyt mĂ©rtek, autĂłnk tömege a szabályoknak megfelelĹ‘ volt. Ă–rĂĽlĂĽnk, hogy idĂ©n ismĂ©t bajnokok lettĂĽnk, 2009 után. JĂł autĂłval, egy jĂł bajnokságban mehettĂĽnk egĂ©sz Ă©vben, 8 futamot. 4-4 versenyt nyertĂĽnk, Ă­gy azonos pontszámmal vĂ©geztĂĽnk Ă©v vĂ©gĂ©n. Novemberben lesz a dĂ­jkiosztĂł, már várjuk.” – foglalták össze a nap esemĂ©nyeit a SzĹ‘dy fivĂ©rek, Szabolcs Ă©s Zsolt.