Esős időben, mégis száraz pályán

Szűk három hónapos szünet után folytatódott az Országos Szlalom Bajnokság.

Szeptember 13-án ismét Kiskunlacházára látogatott el a szlalomosok mezőnye, hogy a Drag Racing gyorsulási versennyel egy időben és helyszínen, de külön pályán és bajnokságban versenyezzenek az indulók. A volt repülőtér leszállópályáján kialakított, szó szerint aszfaltcsíkon mérettette meg magát a 65 versenyző.

A Track Racing idén bajnokságban induló versenyzője, Sződy Szabolcs így nyilatkozott a pályabejárást követően:

„A pálya lĂ©nyegĂ©ben az idei elsĹ‘ futam vonalvezetĂ©se nagyjábĂłl. Annyi változás van, hogy egy szlalom sort háromszor teljesĂ­tĂĽnk Ă©s a pálya hátsĂł rĂ©szĂ©n nincs „hordĂłkerĂĽlĂ©s”, hanem egy nagy fĂ©lkört autĂłzunk körbe. Az esĹ‘ viszont sok változást hozhat a nap során, talán nekem elĹ‘nyömre.” – remĂ©nykedett Szabolcs, aki a slick gumik ellen prĂłbálkozhatott, egyelĹ‘re esĂ©lyeskĂ©nt.

A versenyzői eligazításon egy perces néma csenddel megemlékeztek a részvevők, versenyzők és jó barátok az előző, júniusi futam után váratlanul elhunyt Papp Györgyről. Aki lelkesen és a megszokott precizitással jött versenyről-versenyre, hogy versenyzőjének segítsen és örömét lelje az autósport ezen szakágában is. Mint anno tette a rallye-ban, országos abszolút dobogós helyezett navigátorként. Emlékét szívünkben őrizzük.

Az edzéskörben minden versenyző kitapasztalta a majdnem ismerős vonalvezetést, azonban nem egy kanyar és bójasor gyakorlást igényelt.

Az első körben a mezőny eleje / 20-22 autó / még száraz pályán száguldott, majd később leszakadt az ég.

„ Az edzĹ‘ Ă©s az elsĹ‘ körömben is száraz pályán mentem, majd amikor az etap szakaszrĂłl visszaĂ©rtem a depĂłba, nagy cseppekben esett, majd szakadt az esĹ‘. Mindenesetre van egy tiszta köröm, ami elsĹ‘re nem is rossz.” – számolt be az törtĂ©nĂ©sekrĹ‘l Szabolcs, akinek körideje 1 perc 51 másodperc lett.

DSC_3944             DSC_3939

A versenyt a heves esőzés miatt félbeszakították. Egy hosszabb, bő órás szünet után, a már-már feszáradó pályán folytatódott a futam.

Az időcsúszás miatt rögtön a második kört is elindították ezt követően. Szabolcs szintén száraz aszfalton teljesítette a mért körét. 1:51-es köridejével már két hibátlan köre volt.

Sajnos egy közúti baleset miatt beterelték a főút forgalmát a repülőtér területére, ideiglenesen. De az átmenő forgalom hamar átvonult a depón, így a verseny zavartalanul folytatódott.

A harmadik körben a Track Racing versenyzője egy igen tempós és precíz kört teljesítve 1:51 mp alá tudott menni.

„A harmadik körömben már prĂłbáltam bátrabba menni Ă©s figyeltem nagyon, hogy precĂ­zen vezessek. Hiszen száraz volt a pálya, nem kellett elvenni a gázt. De a rövid fĂ©kĂşt mindenhol becsapĂłs. SzĂ©pen ment az autĂł, jĂłl tapadt Ă©s nem melegedett tĂşl a gumi. JĂł kör volt.” – mosolygott Szabolcs. IdĹ‘eredmĂ©nye 1:50 mp lett.

A körül-belül 30 perces óvási idő után minden versenyző és résztvevő a díjkiosztót várta. Az S1-es kategóriában Sződy Szabolcs a harmadik helyet szerezte meg. Ezért átvehette a dobogó harmadik fokán az ezért járó kupát.

DSC_4006           DSC_4052

A versenyző napi összefoglalója:

„AlapvetĹ‘en jĂł verseny volt, tetszett a pálya, a jĂłl kiautĂłzhatĂł Ă­vek. Igazán jĂł Ă©rzĂ©s volt Ă­gy három hĂłnap szĂĽnet után ismĂ©t volán mögĂ© ĂĽlni Ă©s versenyezni. Vártam már. Sajnáltam, hogy az esĹ‘, Ăşgy javában elmaradt, mert az esĂ©lyeimet növelhette volna a slick gumikkal szemben, de legalább nem Ă­gy csĂşszkáltam. Most erre a harmadik helyre tellett, nem tudtam volna többet kihozni a mai napon sem az autĂłbĂłl, sem magambĂłl. EgyelĹ‘re a Hungaroring-i futamra sem tervezek Ă©s álmodok nagyot. Év vĂ©gĂ©n meglátjuk a dobogĂł hányadik foka jut… .” – foglalta össze a nap esemĂ©nyeit Szabolcs.

A következő országos bajnoki futam október 5-én lesz a Hungaroringen. Azonban a Track Racing versenyzője / vagy versenyzői / a nagymúltú Rakparti szlalompartin is rajthoz állnak szeptember 27-én, amely bajnokságon kívüli verseny lesz. Beszámolónkat itt az Amdala.hu-n olvashatják a csapatról és a versenyről a futam utáni héten.

FotĂłk: Czárl Adrienn – Track Racing