Az OSZAK mezőny év végi díjkiosztó gálája

Az Országos Szlalom Bajnokság 2011-es szezonjának záróakkordját, a díjkiosztó gálát december 10-én az M+F Toyota autószalonban tartották. A rendezvényen vehették át az idei dobogósok megérdemelt díjaikat. A Sződy fivérek felkérésre dalra is fakadtak, ezt követték a versenytársak is. Nagyon jó hangulatban telt a díjkiosztó utáni közös éneklés, koccintás.

A Track Racing csapat két versenyzője, Sződy Szabolcs és Sződy Zsolt idén negyedik évüket teljesítették az országos bajnokságban. 2008-ban kategória harmadik, 2009-ben első és második helyükkel bajnokok lettek. Idén vendégként jöttek ismét a gálára. Idei szezonjuk összegzéséről és jövőbeli terveikről kérdeztük a Sződy fivéreket:

KĂ©sz TĂ­mea: – Ez a volt második Ă©vetek a Suzukival. Foglaljátok össze a 2011-es idĂ©nyt.

SzĹ‘dy Zsolt: – Nem volt rövid szezon, habár sokaknak Ăşgy tűnhetett. A versenypályán kicsit más az idĹ‘számĂ­tás, hiszen hajnalban kelĂĽnk, hogy BudapestrĹ‘l elindulva megĂ©rkezĂĽnk az ország egyik távoli pontjába, hogy elĹ‘kĂ©szĂĽlve a versenyautĂłt pályára állĂ­tsuk. Ez az Ă©vĂĽnk is elĂ©g jĂł volt, kezdve azzal, hogy az autĂłnkkal semmi baj vagy műszaki problĂ©ma nem volt. EzĂ©rt a Suzuki jĂł választásnak tűnt, jĂłt lehetett autĂłzni minden versenyen.

SzĹ‘dy Szabolcs: – Azt gondolom, hogy az idei Ă©vĂĽnk jobb Ă©s simább volt, mint a tavalyi. Gyorsultak a pályák, Ă©s Ă©n szemĂ©ly szerint kiegyensĂşlyozottabbnak Ă©reztem idei teljesĂ­tmĂ©nyemet, fĹ‘leg a szezon elejĂ©t, mint elĹ‘zĹ‘ Ă©vben. 1 ponttal lett nálam jobb Zsolti, a tavalyi 10 pontos kĂĽlönbsĂ©ghez kĂ©pest. Az autĂłbĂłl jelenleg ennyit lehetett kihozni.

KĂ©sz TĂ­mea: – Melyik volt a legjobb Ă©s legrosszabb versenyetek?

SzĹ‘dy Zsolt: – VĂ©gĂĽlis minden versenyem jĂł volt, talán a szegedi futam nem nagyon jött össze. BĂłjáztam, ezzel másodperceket vesztettem, valahogy nem állt össze a kĂ©p aznap. Nem volt rossz verseny, csak számomra gyengĂ©bben sikerĂĽlt. JĂł versenyemnek az utolsĂł kĂ©t futamot mondanám, ami a kecskemĂ©ti gokart arĂ©nában volt, egyszer nappal, egyszer este. JĂłl sikerĂĽlt, itt elĹ‘ztem meg Szabit egy ponttal a bajnoki ponttáblázatban. Eddig ez volt a leghosszabb versenynapunk 11 Ă©vi versenyzĂ©sĂĽnk során.

Sződy Szabolcs:-  Számomra az első verseny nulla pontos volt, de utána felfelé ívelt a teljesítményem. Három futamon keresztül több pontot hoztam, mint Zsolti és tartottam a helyezésem is. Sajnos Visontán csúsztak a gumik, és a többi versenyen sem remekeltem. Főleg Kakucsringen, ahol egy bója kerülésén múlt a jobb helyezés, és év végén is ez döntött. Ilyen az autóverseny! Egy kanyaron is múlhatnak helyezések. Idén nyolcadik lettem, ellenben a tavalyi kilencedik helyemmel. Legjobb versenyem a közép-európai futam volt Kecskeméten. Jó időben, gyorsan mentem és kis különbséggel szereztem több pontot.

KĂ©sz TĂ­mea: – Milyen volt a mezĹ‘ny, milyenek voltak az ellenfele Ă©s a bajnokság?

SzĹ‘dy Zsolt: – ElĂ©g erĹ‘sek voltak, a mezĹ‘nyĂĽnk elsĹ‘ fele komolyan felkĂ©szĂ­tett autĂłkkal ment. Azt tudni kell, hogy a mi autĂłnk a szabályoknak megfelelĹ‘en, enyhĂ©n átalakĂ­tott, azaz szinte szĂ©ria gĂ©p. Tehát, nem a legerĹ‘sebb Ă©s legjobb volt a kategĂłriájában. ErĹ‘s mezĹ‘nyben jĂł kezű pilĂłtákkal Ă©s erĹ‘s autĂłkkal kĂĽzdöttĂĽnk.

SzĹ‘dy Szabolcs: – A kategĂłria nĂ©pszerűsĂ©gre mutatva, tavaly 14-en voltunk indulĂłk, idĂ©n 12-en. Év vĂ©gĂ©n ismĂ©t egymással kĂĽzdöttĂĽnk Zsoltival, de azonosak a kĂ©pessĂ©geink, Ă­gy ez nem lepett meg minket. A bajnokságot nagyon szeretjĂĽk, jövĹ‘re is itt a helyĂĽnk.

KĂ©sz TĂ­mea: – TerveitekrĹ‘l mesĂ©ljetek. Maradtok ezzel az autĂłval, vagy váltotok?

SzĹ‘dy Szabolcs: – Terveink között szerepel, hogy kategĂłriát váltunk. ElkĂ©pzelhetĹ‘, hogy visszamegyĂĽnk a volt N1, azaz a jelenlegi S1 kategĂłriába. ĂŤgy egy izgalmas Ă©s kiĂ©lezett kĂĽzdelemnek nĂ©zhetĂĽnk elĂ©be, ahogy rĂ©gen is mentĂĽnk a Trabanttal. JövĹ‘re egy ezer köbcentis Suzukival indulnánk, hogy ismĂ©t elhĂłdĂ­tsuk a bajnoki cĂ­met.

SzĹ‘dy Zsolt: – Amilyen autĂłt választunk Ă©s dönt benne Szabi, azzal Ă©n szĂ­vesen versenyzem Ă©s megprĂłbálom a legjobb eredmĂ©nyt hozni vele.

KĂ©sz TĂ­mea: – Kik támogattak benneteket ebben az Ă©vben?

SzĹ‘dy Szabolcs: – FĹ‘támogatĂłnk a Practilub Kft., amellyel 4 Ă©ve működĂĽnk egyĂĽtt, jĂł kapcsolatban. A Vác Online hĂ­rportál, illetve a Sporthir.hu számol be eredmĂ©nyeinkrĹ‘l, versenyrĹ‘l-versenyre, ahogy errĹ‘l az interjĂşrĂłl is cikkezett. A Kárászy cĂ©g a sport lengĂ©scsillapĂ­tĂłkkal támogatja csapatunkat Ă©s ad stabilitást versenyautĂłnknak, amely szintĂ©n nĂ©lkĂĽlözhetetlen számunkra.

SzĹ‘dy Zsolt: – A Getback magyarországi forgalmazĂłja öltöztet fel minket a versenyekre, overall-al illetve a nyári ruházattal. A Hotpack önmelegĂ­tĹ‘ Ă©telek forgalmazĂłja Ă©s a Szentendre gumi lát el minket mĂ©g szolgáltatással Ă©s termĂ©kekkel. MegemlĂ­tenĂ©m mĂ©g a RádiĂł 17-et, amely mĂ©dia minden verseny után beszámolĂłt Ă©s Ă©lĹ‘ telefonos interjĂşt kĂ©szĂ­t a SzervezĹ‘kkel, ami a sportágat nĂ©pszerűsĂ­ti ezáltal.

KĂ©sz TĂ­mea: – További sok sikert kĂ­vánok nektek. RemĂ©ljĂĽk, jövĹ‘re már a dobogĂłn álltok a dĂ­jkiosztĂłn Ă©s utána beszĂ©lgethetĂĽnk itt ismĂ©t.

SzĹ‘dy fivĂ©rek: – Mi is köszönjĂĽk!

InterjĂş: KĂ©sz TĂ­mea

Fotók: Track Racing, Hajósi „Hajóka” Miklós