A csalódás és az öröm versenye

A KartFarm EVO 6 Kupa tovább folytatódott az ötödik és hatodik futammal.

Május 16-án szombaton a megszokott helyszínre és létszámmal érkeztek pályára a versenyzők és segítőik.     32 induló vett részt a futamokon.

Sződy Szabolcs mondta a versenynap előtt:

„Az elĹ‘kĂ©szĂĽleteknĂ©l minden maradt a rĂ©giben. IsmĂ©t a kettes kategĂłriában indulok, a ballasztom 2.5 kilogramm. KĂ©t szabadedzĂ©st mentem. Egyiket mĂ©g hideg pályán, hideg gumikkal. CsĂşszott is rendesen, de legalább kiprĂłbáltam Ă­gy is. A másik szabadedzĂ©sen már „éles” gokarttal mentem, viszonylag jĂł köridĹ‘kkel. A legjobbat 26.2 másodperccel. Ez persze nem mĂ©rvadĂł az idĹ‘mĂ©rĹ‘re Ă©s a futamokra. CĂ©lom az „A” csoportban valĂł indulás.” – kezdte a napot a gokart pilĂłta.

Az időmérő futam 5 körében azonban ezt az eredményt sajnos nem érte el. 25.2 mp-es köridejével Szabolcs három tizeddel maradt le az „A” döntő utolsó rajtkockájáról:

„Bosszantott az eredmĂ©ny, mert az 5 körön belĂĽl kĂ©t köröm ideje is elĂ©g jĂł lett, de nem elegendĹ‘. Nem tudok más csinálni, mint megnyerem a „B” döntĹ‘t.” – kommentálta a helyzetet Szabolcs. ĂŤgĂ©retĂ©hez hĂ­ven jĂł rajttal, magabiztos vezetĂ©ssel meg is nyerte a „B” döntĹ‘t. Ami valĂłjában a kilencedik helyet jelentette pontszámban.

DSC_0152           DSC_0161

Az újabb lehetőség fent állt a második futamra:

„BĂ­ztam benne, hogy a második futam idĹ‘mĂ©rĹ‘jĂ©n bejuthatok az „A” döntĹ‘be. Itt sokkal nehezebb ez, mert csak egyetlen mĂ©rt körĂĽnk van. A sors megint nem adta meg, Ă©s megint három tizeddel maradtam el. Nem Ă©rtettem. Csak egyetlen magyarázat volt erre, hogy a gokart az utolsĂł kanyarban megcsĂşszott. Itt Ăşszhatott el megint a nyolcadik hely, sĹ‘t a kilencedik is.” – állt Ă©rtetlenĂĽl a helyzet elĹ‘tt a Track Racing pilĂłtája, kezĂ©ben sisakjával.

A második futamon a második rajthelyről indulhatott Szabolcs. Ebből a nehéz helyzetből kellett felverekednie magát a „B” döntő győzelméig, azaz a kilencedik helyét járó pontokig. Egy szép előzéssel és az első hely megtartásával megnyerte a második futamot is. Megemlítendő, hogy bár az edzések eredménye nem volt elegendő, azonban a versenyen futott egyenletes köridőket nézve Szabolcs 25 mp alá, szám szerint 24.7-es idővel is futott kört.

DSC_0119             DSC_0131

„Nagyon jĂł futam volt. Pár körrel a rajt után már megelĹ‘ztem ellenfelemet, aki a pole-bĂłl indult. ĂŤgy átvettem a vezetĂ©st a kettes kategĂłria „B” döntĹ‘jĂ©ben Ă©s meg is tartottam. Ez fontos volt mivel a második futam már csak 15 körös, az elsĹ‘ 25 körĂ©vel szemben. De jĂł tempĂłval mentem vĂ©gig.” – nyilatkozta a versenyzĹ‘ egy kicsit derűsebben.

A Track Racing versenyzőjének napi összefoglalója:

„Nagyobb remĂ©nyekkel jöttem el erre a kĂ©t futamra. TĂ©ny, hogy nem futottam jĂł köröket az idĹ‘mĂ©rĹ‘kön, de sajnos Fortuna sem szegĹ‘dött mellĂ©m. Ugyanis az elsĹ‘ edzĂ©sen már a gokartban ĂĽltem, de 3 percig nem indultunk, mert problĂ©ma volt egy másik gokarttal. A várakozás alatt szĂ©pen lehűltek a gumik, hiába a kĂ©t bemelegĂ­tĹ‘ kör, itt is elĂşszhatott az a három tized. Nem panaszkodom, a körĂĽlmĂ©nyek Ă©s a gyengĂ©bb teljesĂ­tmĂ©nyem ellenĂ©re kihoztam a futamokbĂłl amit tudtam. Három hĂ©t mĂşlva kĂ©t Ăşjabb futam áll elĹ‘ttem, ott prĂłbálok majd jobban teljesĂ­teni.” – foglalta össze a versenynap esemĂ©nyeit SzĹ‘dy Szabolcs.

Amit mĂ©g megĂ­runk, Ă©s talán ez a legfontosabb eredmĂ©ny: Szabolcs mĂ©g nem tudta a futam után – mivel a pontszámok teljes összesĂ­tĂ©sĂ©re kĂ©sĹ‘bb kerĂĽlt sor -, hogy a nem tĂşl sikeres hĂ©tvĂ©gi futamai ellenĂ©re a tabellán elĹ‘rĂ©bb lĂ©pett. A kettes kategĂłria 19 versenyzĹ‘jĂ©bĹ‘l jelenleg a hetedik helyen áll:

„Amikor a ponttáblázat tabelláját megnĂ©ztem, meglepĹ‘dtem, mert a nyolcadik vagy kilencedik helyre számoltam magam. Látom, hogy a hetedik helyen állok. Ennek nagyon örĂĽlök, mert Ăşjabb motiváciĂł ez Ă©s egy nem tĂşl jĂł hĂ©tvĂ©ge után, ahol 14 pontot gyűjtöttem ugyan, de Ăşgy Ă©reztem többre lettem volna kĂ©pes, mĂ©gis jĂł helyen állok a bajnokság egyharmada után. SzĂłval… csak megyek elĹ‘re Ă©s jobb vagy gyengĂ©bb eredmĂ©nyek ellenĂ©re minden futamon lehetĹ‘sĂ©g szerint teljesĂ­tek. CĂ©l a közĂ©pmezĹ‘ny, de jelenleg elĹ‘rĂ©bb vagyok, ez mindenkĂ©pp bátorĂ­t.”- osztotta meg velĂĽnk a tabella állását felszabadultabb hangulatban Szabolcs.